Informator o muzeach w polsce, podstawowe informacje, lokalizacje na mapie, opinie, komentarze.
 
Muzeum Techniki i Komunikacji - Zajezdnia Sztuki w Szczecinie

Muzeum mieści się w zajezdni, powstałej w 1912 roku przy ul. Niemierzyńskiej. W zajezdni poza halą tramwajów znajdowała się dyspozytornia, sala konduktorska, pomieszczenia biurowe oraz na strychu służbowe mieszkania. Od 1 stycznia 2006r. gospodarzem zajezdni jest Muzeum Techniki i Komunikacji Zajezdnia Sztuki w Szczecinie. Działalność Muzeum to przede wszystkim gromadzenie zbiorów: tramwaje, autobusy, samochody, motocykle, rowery, sprzęt elektroniczny i telekomunikacyjny, sprzęt gospodarstwa domowego i wiele innych. Najbardziej znaczącym nabytkiem jest licząca ponad 100 obiektów kolekcja Leszka Liszewskiego, poświęcona głownie polskiej motoryzacji. Od momentu rozpoczęcia działalności Muzeum systematycznie zwiększa swoje zasoby muzealne. Początki zbiorów były dosyć skromne. Składały się na nie, przede wszystkim grupa kilkudziesięciu elementów oraz urządzeń elektrycznych związanych z trakcją tramwajową. Pod koniec 2008 r. na stanie Muzeum Techniki znajdowało się już prawie 750 eksponatów.

W zbiorach Muzeum znajdują się tramwaje elektryczne, autobusy, pojazdy użytkowe, samochody osobowe zarówno krajowej jak i zagranicznej produkcji, w tym szczególna grupa pojazdów, zwanych mikrosamochodami, pojazdy nietypowe, motocykle oraz pozostałe jednoślady. Pozostałe zbiory to: elementy i urządzenia elektryczne związane z siecią tramwajową lub będące częścią budowy wagonów tramwajowych (izolatory, przekaźniki, nastawniki, transformatory itp.), sprzęt elektroniczny i telekomunikacyjny(stare komputery, kalkulatory, telefony), sprzęty gospodarstwa domowego: (telewizory, magnetofony, młynki do kawy, maszyny do szycia itp.


Kliknij na oznaczenie miejsca, aby wyświetlić więcej informacji o obiekcie, adres, współrzędne miejsca, link do opisu muzeum oraz link do map Google, w których możesz wyznaczyć trasę dojazdu.


Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież